Parke Kurdu Nasıl Yok Edilir ?

September 19, 2019

 

 

Genelde parke kurdu ile tahta kurusu karıştırılır. Parke yani tahta kurdu genelde masif parkelerde veya ağaç mobilyalarda ortaya çıkan bir çeşit larvadır. Tahta ile beslenirler ve insanlara zararları yoktur. Tahta kuruları ise insan veya hayvan kanı ile beslenen daha zararlı canlılardır. 

 

Parke kurdu olup olmadığı parkelerde oluşan deliklerden veya tahta kurdunun ardında bıraktığı ağaç tozlarından anlaşılabilir. Eylül ve Nisan aylarında genellikle yumurtlama dönemleri olduğu için parke zeminin üstüne de çıkabilirler. 

 

Parke kurdu nasıl yok edilir ? Bu aylarda kurtların oluşturduğu parkelerin üstünde ki deliklerden sprey ilaç sıkılarak delikler kapatılabilir. Ya da yine sprey şeklinde satılan ilaçlardan satın alınarak uygulama yapılabilir. Tahta kurdu zor yok edilebilen bir tür olduğu için sabretmeniz ya da profesyonel yardım almanız gerekebilir.

 

Bizler firma olarak sistre cila öncesi böyle bir problem yaşayan müşterilerimize yardımcı oluyor ve iş öncesi ilaçlama yaparak parke kurtlarının tamamen yok edilmesini sağlıyoruz. Sonrasında bekleme süresi var bu bekleme süresinden sonra cila öncesi dolgu macunu ve verniği uyguluyoruz. Oluşan delikler kapatılıyor ve vernik ile de böceklerin tamamen yok edilmesini sağlıyoruz.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Tanıtılan Yazılar

Parke Sistre Cila m2 Fiyatı

December 11, 2019

1/6
Please reload

Son Paylaşımlar

November 30, 2019

Please reload

Arşiv
Please reload

  • Twitter Clean
  • Facebook Clean
  • White Google+ Icon

© 2020 by  Ladiksan Parke Company

Bizimle Çalışmak İster misiniz ?