top of page

Parke Kurdu Nasıl Yok Edilir ?

Genelde parke kurdu ile tahta kurusu karıştırılır. Parke yani tahta kurdu genelde masif parkelerde veya ağaç mobilyalarda ortaya çıkan bir çeşit larvadır. Tahta ile beslenirler ve insanlara zararları yoktur. Tahta kuruları ise insan veya hayvan kanı ile beslenen daha zararlı canlılardır.

Parke kurdu olup olmadığı parkelerde oluşan deliklerden veya tahta kurdunun ardında bıraktığı ağaç tozlarından anlaşılabilir. Eylül ve Nisan aylarında genellikle yumurtlama dönemleri olduğu için parke zeminin üstüne de çıkabilirler.

Parke kurdu nasıl yok edilir ? Bu aylarda kurtların oluşturduğu parkelerin üstünde ki deliklerden sprey ilaç sıkılarak delikler kapatılabilir. Ya da yine sprey şeklinde satılan ilaçlardan satın alınarak uygulama yapılabilir. Tahta kurdu zor yok edilebilen bir tür olduğu için sabretmeniz ya da profesyonel yardım almanız gerekebilir.

Bizler firma olarak sistre cila öncesi böyle bir problem yaşayan müşterilerimize yardımcı oluyor ve iş öncesi ilaçlama yaparak parke kurtlarının tamamen yok edilmesini sağlıyoruz. Sonrasında bekleme süresi var bu bekleme süresinden sonra cila öncesi dolgu macunu ve verniği uyguluyoruz. Oluşan delikler kapatılıyor ve vernik ile de böceklerin tamamen yok edilmesini sağlıyoruz.

Commentaires


Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
bottom of page