top of page

Parkelerin Çizilmesi Nasıl Önlenir ? Harika İpuçları

Buzdolapları gibi ağır mobilyaların taşınması asla eğlenceli değildir, ancak yapılmalıdır. Ne yazık ki, düzgün bir şekilde uygulanmazsa, bu ağır nesneler taşınırken bazen zemin çizilir. Ladiksan Parke olarak her zaman parke zemin onarım çağrıları alıyoruz . Bu aramaların çoğu ev sahiplerinden mobilyayı taşıdıktan sonra gelir. Bir dahaki sefere evinizde bir şey taşımayı planladığınızda, Parkelerin Çizilmesi Nasıl Önlenir diyorsanız, şu ipuçlarını izleyebilirsiniz:

1.) Temizleyin

Çoğu zaman ev sahipleri mobilyaları taşımadan önce zemini temizlemeyi tamamen unuturlar. Evet biliyoruz, kimse yerleri temizlemekten hoşlanmaz, ancak bu size biraz keder ve büyük olasılıkla uzun vadede biraz para kazandıracaktır. Küçük kayalar ve hatta toz, ağır mobilyalar ile zemin arasına sıkışırsa, zeminlerinize büyük miktarda zarar verebilir. Zeminlerinizi süpürdüğünüzden ve bu kumları çıkardığınızdan emin olun.


2.) Mobilyaları Yavaş Hareket Ettirin

Mobilya parçası ne kadar ağır olursa olsun, taşırken acele etmeyin. Çok hızlı hareket ettiriyorsanız, dolguyu kaydırmak bir tehdit olarak kalır. Mobilyayı itiyorsanız, dolguyu yakından takip edin. Bir şey hissederse veya ses çıkarsa, yaptığınız işi bırakın ve hasar olup olmadığını kontrol edin. Herhangi bir hasar fark ederseniz, çizilmeyi azaltmak için yaptığınız işi derhal durdurun.


3.) Mobilyaları Sürüklemeyin

Mobilyaları sürüklemekten kaçınmak için elinizden geleni yapın. Nesne kaldırılıp oda içinde hareket ettirilebiliyorsa, en iyisi bunu yapmaktır. Mobilyaların taşınması genellikle bir takım asansörüdür ve bununla bir arkadaşımızdan, komşumuzdan veya akrabadan yardım istemeyi kastediyoruz. Sürüklemeye veya kaydırmaya karar verirseniz çok dikkatli olun. Mobilya ile zemin arasında her zaman bir çeşit çarşaf bulunmalıdır.


4.) Yükü Hafifletin

Biraz kilo al! Nesne çok ağırsa, onu olabildiğince hafif hale getirmek için hangi ekleri çıkarabileceğinizi görün. Örneğin, bir şifonyeri taşıyorsanız, çekmeceleri ve / veya içindekileri çıkarın.


Ek olarak, bir ayna takılıysa, aynayı bir kenara koymak için birkaç vidayı gevşetmek için zaman ayırın. Bu eşyaların çıkarılması sadece yükü hafifletmekle kalmayacak, aynı zamanda mobilyanın herhangi bir kısmının kaymasını ve sorun yaratmasını da engelleyecektir.


5.) Kaydırmak İçin Yüzeyi Yumuşatın

Daha önce de belirtildiği gibi, her zaman zemin ile nesne arasına yumuşak bir şey koyun. Katlanmış havlular, kalın hareket eden battaniyeler ve hatta küçük alan kilimleri hareket ettirmek için mükemmeldir. Sadece tüylü tarafın daima ahşap zemine baktığından emin olun.


Alan halısını veya hatta eski halıyı kullanıyorsanız, kullanmadan önce sallamak için her zaman unutmayın. Bu, daha sonra soruna neden olabilecek tüm kum ve kalıntıları temizleyecektir. Mobilyaları taşımak için asla karton kullanmayın.


6.) Kendi Tarafında Deneyin

Çok büyük veya ağır değilse, mobilyayı arkasına veya yan tarafına yatırmayı deneyebilirsiniz. Kumaş izin veriyorsa, kaydırabilirsiniz. Ağırlığı daha geniş bir alana dağıtarak, yüzey alanını çizme şansı azalır. Şimdi endişelenmeniz gereken tek şey, hiçbir şeye çarpmadıklarından emin olmak için köşeleri veya bacakları izlemektir veya böylece onu dik konumuna geri kaldırabilirsiniz. Bu seçenek genellikle biraz yardım gerektirir.


7.) Biraz Planör Alın

Planör kullanan herkes onları anında sever. Planörler, mobilyalarınızın altına sığan ve ağır nesneleri hareket ettirmeyi kolaylaştıran özel pedlerdir. Çok çeşitli farklı boyutlar bulabilirsiniz ve hepsi çok uygun. En iyi yanı, planörlerin yeniden kullanılabilir olması ve bir şeyi hareket ettirmeye her karar verdiğinizde süper uygun olmasıdır.


8.) Buzdolabı Hilesi

Buzdolapları en çok parke zeminleri kolayca çizme yetenekleriyle bilinir. Bir buzdolabı kurarken, iki parça suntayı, son konumundayken arka tekerleklerin olacağı yerin hemen önüne koymanızı, tahtaların üzerindeki yerine geri kaydırmanızı ve ardından tahtaları çıkarmak için dikkatlice arkaya doğru eğmenizi öneririz.


9.) Tekerleklere Güvenmeyin

Tekerlekleri kullanırken dikkatli olun. Güveni artırmak için harikalar. Bir parçanın tekerleklerin üzerinde olması, bu tekerleklerin ahşap zeminlerinizi çizmeyeceği veya çizmeyeceği anlamına gelmez. Bu tekerlekler yana doğru sıkışabilir ve kolay dönmeyebilir. Hala tekerlekleri kullanmakta ısrar ediyorsanız, zemine ¼ ”kalınlığında bir parça sunta koyabilir ve tekerlekleri üzerine yuvarlayabilirsiniz.


10.) Sert Lastik Tekerlekli Taşıyıcıları Kullanmayın

Taşıyıcılar bir cankurtarandır ve ağır mobilyaları taşımak için harikadır. Ancak arabaya herhangi bir şey yüklemeden önce, tekerleklerin şişirilebilir lastik tekerlekler olduğundan emin olun. Kansas City, Overland Park veya Lee'nin Zirvesi'ndeki evinizde taşıdığınız nesnenin ağırlığını hesaba kattığınızda, sert kauçuk tekerlekler aslında zeminlerinizde büyük miktarda hasara neden olabilir .Bu 10 ipucunu izleyerek parke zeminlerinizin harika görünmesine yardımcı olacağınızı umuyoruz! Şans eseri, ahşap zemine kazara zarar verirseniz, sistre cila için bizi 0544 840 18 08numaralı telefondan arayın veya çevrimiçi olarak ücretsiz bir danışmanlık randevusu ayarlayın .

Commentaires


Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
bottom of page