top of page

Sistre Cila Kaç Gün Sürer

Ucuz sistre yapan firma ve ustalar için sistre cila 1 günde biter. Profesyonel ve işin hakkını veren firmalar ve ustalar için ise sistre cilanın bitirilmesi en az 2 gündür. O nedenle sistre cila kaç gün sürer sorusuna olması gereken cevap 2 hatta 3 gündür. Ayrıca bu işin başlanıp bitirilmesi ile alakalı süredir, bekleme süresi de hariçtir.

Bir mekanın sistre ve cila işi usta tarafından yerin boyutuna ve işin detayına göre en az 2 gün süresi vardır. Bu süre 3 günü de bulabilir. İş bitimi usta son kat cilayı vurduktan sonra bekleme süresi, parke cilasının sertleşme süresi de en az 24 saat sürmektedir.

Sistre Cila İçin Gereken Zaman

1.Gün : Parkenin kabası kalın zımpara ile temizlenir ve sonrasında 80, 120 kum zımpara uygulanır. Kenar alma makinesi ile kenarlar zımparalanır, macun çekilir ve parkenin korunması için dolgu verniği uygulanır. Dolgu verniği sonrası ince zımpara uygulanır ve ilk kat cila için zemin hazır hale getirilir. İlk kat cila uygulaması yapılır.

2.Gün: Tekrar ince zımpara ile el zımparası yapılır ve son kat cila uygulaması yapılır. Bu aşamadan sonra en az 24 saat beklenmesi gerekmektedir.

Parke de tamir edilmesi gereken bölümler var ise veya yapılacak alan çok büyük ise sistre cila daha fazla gün de sürebilir. Sistre cila kaç gün sürer sorusuna standart cevap en az 2 gün. Kış mevsiminde bu sürelere ekleme yapılabilir. Ayrıca su bazlı cila tercihlerinde bu süreler yarıya düşmektedir. Daha detaylı bilgi için 0 544 840 18 08 sistre hattından bize ulaşabilirsiniz.

Ayrıca önce sistre mi boya mı konusu da ilginizi çekebilir.

Comments


Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
bottom of page