top of page

Sistre Cila Ne Demek ?

Sistre ne demek? Sistre ve cila nasıl yapılır? Sistre cilanın amacı nedir?


İç mekan zemin dekoru açısından sıklıkla merak edilen konular arasında yer alan sistre yani zımpara ve cila hakkında detaylı bilgiler içeren yazımız yayında.


Özellikle ağaç temelli zeminlerde mekan yenileme, tamirat ve dekorasyon çalışmaları içerisinde en mühim çalışmalardan birisi siste adı İle bilinen işlemdir. Sistre; alanı zımparalama yaparak yenileme ve yüzeyi parlak ve daha pürüzsüz hale kavuşturmak için yapılan tarihi de eski bir işlemdir. Bu işlem yapılarak ahşap yüzeyde yer alan eski ve yıpranmış pürüzler belirli çalışmalar sonunda yenilenir. Ahşap parke yer döşemeleri için ilk zaman ki gibi görünümü elde etmek isterseniz sistre çalışması olmazsa olmazdır. Özellikle deforme olan kısımların tamiratı ile muhteşem bir zemin projesi oluşturulur.


Peki Sistre işlemi nasıl yapılır? Sistre çeşitleri nedir? Bu işlemlerin ev dekorasyonu açısından önemi var mıdır ? bu soruların cevabını verelim.

Sistre Cila Ne Demektir? Sistre Cila Çeşitleri Nelerdir?

Sistre cila ne demek sorusunun cevabı genel manada, parke zeminlerin bütünü ile yenilenmesi işlemi olarak aktarılabilir. Bu manada sistre cila çeşitleri ele alınacak olursa aslında kullanım maksadı ve alanın genişliği de göz önünde olacaktır.

Sistre;

  • Parke sistre cila,

  • Tozsuz sistre cila,

  • Ahşap parke sistre cila,

  • Deck sistre cila,

  • Spor salonu sistre cila olarak sınıflandırılabilir.


Bu isimleri uygulama alanlarına göre alan sistre, zeminin ilk gün ki kadar parlatılması ve pürüzsüz hale getirilmesi için uygundur.

Comments


Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
bottom of page