top of page

Sistre Cila Ustası Nasıl Seçilir ?


Parkelerinizin eskimiş görüntüsünden sıkıldınız ya da dekorasyonunu değiştirecekken hangi sistre cila ustasından yardım alacağınızı bilemiyor musunuz? Profesyonel bir sistre cila ustası seçtiğinize nasıl karar verebileceğinizi mi düşünüyorsunuz? Bütün bu kaygıları geride bırakmanın zamanı geldi. Sizin için hazırladığımız bu makalemizle doğru parkeci ustası seçmenin inceliklerini kolayca öğreneceksiniz. Ahşap parkenin birçok kişiye göre son derece değerli ve önemli bir konu olduğu, sık sık parke sistre cila yapılmadığı ve maliyetli işler olduğu aşikar olduğundan dolayı üzerinde uzun süreli düşünülmeli ve ince değerlendirmeler yapılması gerekmektedir. Hayallerinizdeki parkelere kavuşmanız için de sizlere yardımcı olacak sistre cila ustasının kıymeti çok büyüktür. Hayal ettiğiniz parke cilasını anlaşırken konuştuğunuz şekilde teslim etmesi ve memnun olmanız tamamen seçeceğiniz parke sistre cila ustasına bağlıdır. Bu nedenle şimdi dikkat etmeniz gereken noktaları sizinle paylaşmak istiyoruz. Hazırsanız başlayalım!

Doğru Sistre Cila Ustası Seçme Rehberi

Doğru bir sistre cila ustası seçtiğinizden emin olmadan evvel evinizde ne tarz bir değişiklik ve bu tarza uygun nasıl bir parke cilası istediğinizi kararlaştırmak gerekiyor. Her sistre cila ustasının yetenekleri ve deneyimleri birbirinden farklı olduğu için nasıl bir şey hayal ettiğinizi bilmeniz ve bunu ortaya koymanız son derece önemlidir. Genel olarak yapılan iş aynı gibi gözükse de hepsinin farklı bir inceliği ve püf noktası vardır. İstediğiniz gibi bir sonuç elde etmek için de seçeceğiniz ustanın bunu daha önce yapmış olması ve referanslarının bol olması gerekir. Seçeceğiniz dekorasyona uygun parkelerin meydana gelmesi için sistre cila ustasını bir tanıdığınızın referansıyla bulmanız en doğru seçim olacaktır. Eğer böyle bir şansınız yoksa bulduğunuz ustanın geçmiş işlerini sorup, neler yaptığını görmek isteyebilirsiniz. Böylece biten işle beklentiniz arasındaki fark oldukça azalmış olur. Ayrıca ustanın bağlı olduğu firma var ise google işletmelerde ki yorumlarına da göz gezdirebilirsiniz. Google işletme sayfalarında ki yorumlar gerçek kullanıcılar tarafından yapılmakta, denetimi üst düzeyde tutulmakta ve kalıcı olmaktadır. Yani; firma olumsuz yoruma müdahale edemez.

Sistre cila ustası seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise usta ve aranızdaki iletişim yeteneğidir. Yani iki tarafında derdini anlatabiliyor ve birbirini anlayabiliyor olması oldukça kıymetlidir. Her detayı eksiksiz konuşmak ve gerekli olan değişimleri gerektiğinde yapabilmek için bu önemlidir. İşin ortasında isteyebileceğiniz değişikliklere ( örneğin parke renklendirme gibi )ustanın açık olması da onun anlama yeteneğine bağlıdır. İşe karışmamak adına mutsuz olacağınız bir sonuca ulaşmaktansa bunun gidişatını kolayca değiştirebiliyor olmanız son derece önemlidir. Güçlü iletişim yeteneği sayesinde parke cila ustası da yetenek ve deneyimlerini size en doğru şekilde aktararak, doğru bir seçim yapmanıza yardımcı olabilir.

Dikkat etmeniz gereken bir önemli husus da güvenilirlik konusudur. Bu hem ustanın yetenek ve tecrübelerine olan güven hem de işi teslim etme ve zamanında yapmasına olan güven olarak gruplara ayrılabilir. Parke yenileme süreci çok vakit alan ve birçok işin bir arada yapıldığı bir dönem olduğu için ustanın söylediği zamanda gelip, işi söylediği tarihte bitirmesi oldukça ehemmiyet taşır. Bu ayrıca diğer tadilatta yer alacak ustalar için de dikkat edilmesi gereken bir husustur. Bazı durumlarda evinizi teslim etmek zorunda kalabileceğiniz sistre cila ustasına güveninizin olması, aklınızın geride kalmaması için de önemlidir. Bu sayede içiniz rahat şekilde diğer işlerinizi halledebilir ya da evinizi emanet edip işinize gidebilirsiniz. Bu karşılıklı güveni iyi bir iletişim yeteneğiyle çok daha kolay ve hızlı bir şekilde sağlamanız mümkün. Bu sayede ne biten işle ilgili bir sorun ne de maliyet ve ücretlerle ilgili bir sıkıntı yaşarsınız. Güven konusu doğru bir sistre cila ustasını seçerken olmazsa olmazlardandır.

Doğru bir karar verdiğinizden emin olabilmek için kontrol etmeniz gereken son husus ise kalite konusudur. Sistre cila ustasının kullandığı malzemelerin kalitesi, işin nasıl görüneceğiyle doğrudan orantılıdır. Ne kadar kaliteli cila malzemeleri ve sistre makineleri kullanılırsa biten iş o kadar güzel görünecek ve o kadar uzun ömürlü olacak. Parke yenileme işleri maliyetli olduğu için bir seferde ödeyeceğiniz yüksek maliyetli ve kaliteli ürünler, çok daha uzun ömürlü bir sonuç almanızı sağlayacak. Ayrıca parke cila ustasının son çıkan ürünleri takip ediyor ve kendini yenileyebilir olması da onun kalitesiyle ilgilidir. Güncel parke cila markalarını takip eden ve bunları uygulayan bir usta seçmeniz, işinizi oldukça kolaylaştıracak ve hayalinizdeki zeminlere daha rahat kavuşmanızı sağlayacak. Son dönemde çok fazla kullanılan ve ucuz olan ürünlerden ziyade ve kaliteli ve sorunsuz markaları bilmesi de sizin daha sorunsuz ve görenleri kendine hayran bırakacak parkelere sahip olmanıza yardımcı olacaktır.


Commentaires


Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
bottom of page